I'm here waiting - 5. Kapitola I./II.

31. ledna 2012 v 19:15 | Černá Kočka |  I'm here waiting
Tak, moji drazí, milí, chytří, překrásní a celkově dokonalí přátelíčkové,
tak sem konečně přidávám další část I'm here waiting. Rozdělila jsem jí na 2 (? nebo více částí), čímž jsem zabila dvě mouchy jednou ranou; zatím se nemusím obtěžovat s dopisováním kapitoly a navíc by se celá asi nevešla do článku.
Mimochodem... Taky vám připadá, že ta povídka z každým dílem získává na trapnosti?

Je to pod perexem.


5. Kapitola
Rozhlédl se po klubu. Všude postávaly skupinky popíjejících lidí, před pódiem byl nahrnutý dav nadšenců, kteří povzbuzovali zpívajícího a vlevo od sebe spatřil Charlotte flirtující s Ianem. Vypadá to, že spolu budou chodit. Budou hezký pár, hodí se k sobě.
Kolem prošla servírka. Thomas jí zastavil a vzal si od ní obložený chlebíček. Pak se do něj mohutně zakousl. Už začínal mít hlad. Pohled stočil k hodinkám na svém zápěstí. Jedenáct hodin večer. Už je tu hodně dlouho, party začínala v devět.
Thom dojedl chlebíček a vydal se směrem k pódiu, aby se koukl, kdo to zpívá. Zřejmě to byla nějaká hodně opilá dívka, protože téměř neznala text písně a v jednom kuse se chechtala. Ale přesto to nevzdávala.
Když přišel blíž, poznal v ní jakousi prvačku, kterou téměř neznal. U pódia stál hlouček jejích kamarádek, které jí hlasitě podporovaly. Zanedlouho se rozesmála tak, že už ani nemohla zpívat a odešla z pódia. DJ vypnul hudbu. Asi si někdo další přišel vybrat song. Thomas se bez zájmu otočil a chystal se odejít, když v tu chvíli ztuhl uprostřed pohybu. Z reproduktorů totiž zaznělo kytarové sólo. Velice povědomé kytarové sólo. Byl to Thomův oblíbený song - Addicted od Simple Plan. Zajímalo by ho, kdo to bude zpívat. Odpověď ale přišla dříve, než se stačil otočit. Klubem zazněl známý hlas. Byl to Luke. Thomas se prudce otočil a na pódiu uviděl zpívajícího Tristea. Trochu i tancoval a poskakoval. A hlavně, zpíval vážně dobře. Hodně dobře, píseň se tak moc nelišila od originálu. Celkový dojem kazilo akorát to, že bylo slyšet, že je dost opilý a text občas prokládal hlasitým škytnutím.
"I heard you're doing ok
But I want you to know
I'm a dick
I'm addicted to you
I can't pretend I don't care
When you don't think about me
Do you think I deserve this?

I tried to make you happy but you left anyway

I'm trying to forget that
I'm addicted to you
But I want it and I need it
I'm addicted to you
Now it's over
can't forget what you said
and I never wanna do this again
Heartbreaker

Since the day I met you
And after all we've been through
I'm still a dick
I'm addicted to you
I think you know that it's true
I'd run a thousand miles to get you
Do you think I deserve this?

I tried to make you happy
I did all that I could
Just to keep you
But you left anyway

How long will I be waiting?
Until the end of times
I don't know why I'm still waiting
I can't make you mine

Heartbreaker
I'm addicted to you

I'm trying to forget that
I'm addicted to you
But I want it and I need it
I'm addicted to you
Now it's over
can't forget what you said
and I never wanna do this again
Heartbreaker,
Heartbreaker!"Když Luke dozpíval, sklidil hlasitý potlesk a nadšený jásot. Na všechny přítomné jeho zpěv opravdu zapůsobil. Nikdo nevěděl, že umí zpívat. Tedy, Charlotte to zřejmě věděla, ale byla asi jediná.
Triste se uklonil a položil mikrofon na reproduktor. Otočil se a zřejmě chtěl sejít po schodech, ale opile zavrávoral a zřítil se do z pódia na zem přímo před Thomase. Tomu chvíli trvalo, než se vzpamatoval, ale pak začal pomáhat menšímu chlapci na nohy. Luke ale nebyl schopný se zvednout, takže ho musel Thom držet v náručí, aby zase neupadl. Triste zvedl pohled, aby zjistil, kdo mu to vlastně pomáhá a zahleděl se Thomasovi přímo do očí. Lukeovy oči byly teď jiné, než obvykle, snad zářivější a zamlžené vlivem alkoholu. Luke se přiopile zachechtal a pak řekl něco, co Thomase naprosto vyvedlo z míry.
"Tho - škyt - Thomasi... Tenhle song byl pro tebe. Miluju tě. Už tak dlouho..."
Thom nechápal, co tím Luke myslí. Zřejmě to byl jen opilecký žvást, to se stává, že lidé plácají nesmysly, když se opijí, ne?Ale, co kdyby to přece jen byla pravda... V poslední době se děly vážně divné věci, takže by to Thomase možná tak neudivilo... Ne, to není možné.
V tu chvíli se vedle nich vynořila Charlotte a kritickým pohledem sjela Lukea, který se sotva držel na nohou, ikdyž ho u toho Thom podpíral.
"Myslím, že je na čase jít domů, Luke." řekla Lotta a převzala si svého kamaráda od Stronga. Špatně ale odhadla své i jeho síly, protože hned na to se obě dvě Dvojčata zřítila na zem.
"Nechcete pomoct?" zeptal se Thom Charlotty, protože pochyboval, že dokáže Lukea v tomhle stavu někam odnést. Kromě toho s ní ještě potřeboval probrat pár věcí.
"Jo, to by od tebe bylo fakt pěkný. Musím nějak dostat Lukea - i sebe - domů, což asi sama nezvládnu." odpověděla. Lotta se vyškrábala na nohy a Thomas zvedl Tristea, podepřel ho a pak se společně vymotali davem ven z klubu.
Venku na ulici je ovanul příjemný chladný vzduch. Všude kolem panovala tma a ticho. Ani žádná auta tu nejezdila. Jen z klubu se ozývala hlasitá hudba a hluk. Byl to celkem zapadlý podnik, příliš neprosperoval.
Thomas počkal, až ujdou několik metrů a pak váhavě oslovil Charlottu.
"Lotto?"
"Hmm?"
Thom nevěděl, jak říct to, co má na mysli. To, co mu řekl před chvílí Luke. Zeptat se, jestli je to pravda...
"Víš... Luke mi před chvílí něco řekl... Totiž, no. Ehm... Jak to mám říct..." koktal.
"Tak už to proboha vyklop!" obořila se na něj netrpělivě Charlotte.
"Zkrátka... On mi řekl, že mě... miluje." pravil rozpačitě, přičemž poslední slovo téměř zašeptal.
Lotta zdaleka nezareagovala tak, jak čekal. Nadšeně vykřikla, zašermovala pěstí ve vzduchu a začala poskakovat na místě, což byl vzhledem k tomu, že měla boty na vysokém podpatku neuvěřitelný výkon. Pak poplácala Lukea po rameni a řekla:
"Hej bratříčku, dobře ty! Já věděla, že bude dobrý tě ožrat!" a dál se točila na místě jako blázen. Thomas teď nechápal už vůbec nic.
"Cožeto?" zeptal se nejapně a poněkud zpomaleně Triste. Pod vlivem alkoholu nebyl schopný normálně reagovat.
"Ale nic, vůbec nic." odpověděla mu jeho kamarádka.
"Můžeš mi, sakra vysvětlit, o co tu jde?" obořil se Thom na Charlottu. Začínal být poněkud podrážděný, protože se tu celou dobu z neznámých důvodů radovala, on s tím zřejmě měl cosi společného, ale ona mu pořád neřekla, co.
Lotta se zatvářila trochu udiveně. Takový výbuch zřejmě nečekala.
"Jo, jasně. Ale dopodrobna ti to vysvětlím, až když přijdeme domů. Přece nebudu o Lukeovi mluvit před ním. Sice je ožralej a skoro nás nevnímá, ale přesto by to ode mě bylo docela nefér.
Zkrátka ti to řeknu takhle: Luke je do tebe od svejch asi tak jedenácti let zamilovanej. A teď se konečně prokecl."
"Heh?!"
Thomas sebou málem praštil o zem. Cože? Jakože... Jak to... Nejen, že nenacházel slov, co by mohl říct, ale byl tak šokovaný, že nedokázal ani pořádně myslet.
Luke zamilovaný do něj? He? To není možné... Vždyť Luke není gay... Nebo snad jo? Je to klidně možné, přece o něm vůbec nic neví.
Ale taky je možné, že si Charlotte jednoduše vymýšlí. Zrovna od ní by se něco takového klidně dalo čekat. Ze všeho si dělá legraci. Ale, že by žertovala o tomhle? Divné...
I když - mnohé by se tím vysvětlovalo. To, jak se na něj Luke díval, i to jak se chovala Charlotte. A také, teď si na to Thomas úplně náhodou vzpomněl, tehdy v jídelně. Jak mluvila Clarie o jejich plánech do budoucnosti (Thom jen při vzpomínce na to pocítil odpor) se na něj Lotta tak zle podívala a Luke se zatvářil tak nějak... Zničeně?
Z přemýšlení ho vytrhla až samotná Charlotte.
"Haló, Thomasi! Vnímáš?"
Strong si zmateně protřepal hlavu. Vážně úplně přestal vnímat.
"Jo, jen jsem se na chvíli zamyslel."
Lotta se zahihňala. Asi taky byla docela namol.
Kus cesty šli mlčky a Thom se nemohl dočkat, až si bude konečně moci s Lottou pořádně promluvit. Musí mu vysvětlit hodně věcí.
Po chvíli ticho narušil Luke, který si začal tiše pobrukovat jakousi melodii, pak se rozchechtal a prohlásil:
"Takhle dobře jsem se už dlouho necejtil!"
Charlotte se znovu zachichotala a přísně mu řekla:
"Ty ses teda pořádně ztřískal, brácho!"
"Ne ne, jenom tl - škyt - tlošku." odporoval její kamarád dotčeně, přičemž sám dokázal, že je vážně opilý.
"Nesnaž se vymlouvat, ale neboj, mě to nevadí."
"P - Počkej chvilku." řekl Luke, vyškubl se Thomasovi, došel ke kraji chodníku a vyzvracel se do keře.
"Fuj, Luke, ty sis poblil mikinu! Beru zpátky, že mi to nevadí!" vyjekla Charlotte naštvaně.
/zajímavé, že jí to vadí, když ho k tomu, aby se zchlastal sama donutila, že? :D/
"Já za to ne - škyt - nemůžu," opáčil Triste, načež zavrávoral a dopadl opět Thomovi do náruče, "Už dlouho jsem se necejtil takhle špatně."
"Před chvílí jsi tvrdil něco úplně jinýho." podotkla celkem spravedlivě Lotta.
Dále cesta probíhala v pořádku, menším problémem bylo akorát když Luke začal zpívat lidové písně a Charlotte se k němu přidala.
Zastavili se před menší vilkou. Thomase se podivil. Tady, že bydlí Luke? Vážně se to k němu vůbec nehodí.
Lotta vytáhla klíč, odemkla dveře a všichni vešli dovnitř do malé předsíně.
,,Snaž se nedělat moc hluk, ať se neprobudí rodiče." řekla Charlotte tlumeným hlasem. Poté se zula boty a pomohla s nimi také svému bratrovi, který v tomhle stavu nebyl schopný absolutně žádné činnosti.
Zavedla oba chlapce do chodby a následně po schodech nahoru. Otevřela jednu z místností a rozsvítila v ní lampičku na jakémsi nočním stolku.
Byl to pokoj, celý byl spíše v tmavých barvách a bylo v něm celkem uklizeno. Poblíž dveří stála postel a noční stolek, na druhé straně místnosti byl pracovní stůl, na kterém byl položený stříbrný notebook. Ve zdi nad stolem bylo okno s tmavě šedými závěsy.
"Tohle je Lukeův pokoj? Tady bydlí?" vyslovil Thomas nahlas svou myšlenku.
"No, tohle opravdu je jeho pokoj, ale že tu bydlí bych zrovna netvrdila." odpověděla záhadně Lotta.
"He?" nechápal Thom.
"Tohle je můj dům, můj a mých rodičů, ale Luke tu tráví většinu svého času. A když nás teď na chvíli omluvíš, půjdu bráchovi umýt mikinu a pomůžu mu převléknout se do pyžama."
"Jo, jasně." přitakal Thomas a Chatlotte pracně odvlekla svého kamaráda z místnosti.
Thomovi všechno mu zmateně vířilo v hlavě. Luke je gay. A je zamilovaný do něj. A z neznámých důvodů téměř bydlí u Charlotte. Strong z toho měl smíšené pocity.
Přešel blíže ke stolu. Vedle notebooku na něm ležel nějaký sešit, otevřený na popsané dvojstránce. To, co v něm bylo napsané ale nebylo učení, jak původně Thomas předpokládal. Napadlo ho, že by si to možná neměl číst, ale pak to rychle zapudil. Byl strašně zvědavý a navíc se tu ten sešit válel takhle otevřený, takže on za to vlastně ani nemůže.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Myslíte, že je moje povídka I'm here waiting hodně trapná, nebo jenom trochu?

Hodně. 25% (8)
Jenom trochu. 75% (24)

Komentáře

1 Ynne Ynne | Web | 1. února 2012 v 14:05 | Reagovat

Yay, konečně. :D Jo, fakt se těším na pokračování. :) A není to trapný. Fakt. Vůbec. Neboj. Piš dál! :3

2 Pal Pal | Web | 1. února 2012 v 20:07 | Reagovat

Á, konečně. :'D Zatím jsem to nečetla, nechám si to na zítřejší nudu ve škole (ať žije wifi! 8D).

3 Ziky Ziky | Web | 3. února 2012 v 21:31 | Reagovat

Je to super! :"D Vůbec to není trapné. xD Kdy bude pokračování? :)

4 Loki Loki | Web | 15. března 2012 v 19:23 | Reagovat

Já nevím jak vám,ale mě se to trapné nezdá.Jsem zvědavá,co je v tom sešitě napsané.

5 Erista Erista | Web | 22. března 2012 v 15:20 | Reagovat

popravdě, nečetla jsem slova té písně :D, ale jinak fakt dobrý. Zajímá mě, co tam bude napsáno

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama