Červen 2012

Hoho, hó! Vysvědčení a prázdniny! xD

29. června 2012 v 10:56 | Černá Kočka |  Černá Kočka a její bezvýznamné tlachání...
Zdarec, přátelé, (na podrobnější oslovení vám protentokrát seru xD)
tak nám konečně začaly prázdniny! Yaaaaay!^^
Takže jsem se rozhodla, že vás tu přijdu v krátkosti zpravit o tom, jak to pro mě dopadlo. Ale vážně jenom krátce, popíšu vám dnešek a popřípadě i včerejšek, nebo předvčerejšek.
Takže zkrátka.

Adam Lambert - Better than I know myself

28. června 2012 v 18:22 | Černá Kočka |  Hudba
Zdaréééc, krásní, hodní, milí, úžasní (a imaginární xD) návštěvníci mého blogu,
rozhodla jsem se, že sem konečně přidám ňákej ten článek o hudbě.
A je to Adam Lambert. Adámek. To jste nečekali, co? xD *ironie*
Vybrala jsem si song Better than I know myself, sice jsem původně měla v plánu dát sem Time for miracles, protože tam Adam skvěle předvádí svůj neuvěřitelnej hlasovej rozsah (se vytahuje xD), ale nakonec jsem se rozhodla pro tuhle písničku, protože k ní jsem si vytvořila silnější citovej vztah.
Takže jo.
Teď vám to tu okecám názorem profesionálního hudebníka xD Z klavíru máš dvojku. Ty mlč. Nikdo se tě na nic neptal. Ale mám právo ti do všeho kecat, když jsem tvoje druhá schizofrenní polovina. No, to máš jedno. xD
První, čeho byste si měli na tomhle songu všimnout je samozřejmě Adamův hlas. Popsala bych ho jako takovej... Čistej a průzračnej, chápete-li, jak to myslím :D A taky dávejte pozor při refrénu na to vysoký es (mám namysli tu část, kde se zpívá "...myseeeeelf!"), protože tam je skvěle slyšet, jak dokáže udržet rovnej tón. To já kdybych měla zazpívat takhle vysokou notu po tak dlouhou dobu, tak by mi hlas pořádně přeskakoval xD Zřejmě má dost dobře vytrénovaný plíce a hlasivky (co taky čekat od zpěváka, že). Vážně obdivuju, jak dokonale zvládá hloubky i výšky.
Dál mě zaujalo, že se v písničce hraje na klavír, což rozhodně není hned slyšet, musíte trochu vnímat. Když jsem si toho jednou všimla, tak jsem z toho byla úplně "Ááá?! Cožeee?!", protože lidi většinou vnímá písničku jako celek, což je podle mě správný, ale je celkem zajímavý a přínosný se občas zkusit soustředit na samotný prvky v songu jednotlivě.
Teď si nejsem jistá, jestli tam ten klavír hraje jenom při slokách, nebo i při refrénu, když jsem se trochu líp zaposlouchat, tak mi připadá, že ho slyším i v tom refrénu, ale jenom hodně nevýrazný rozložený akordy. Ale nejsem si jistá, možná se mi to jenom zdá.
A samozřejmě taky nemůžu nezmínit text songu a videoklip, protože obojí to je naprosto úžasný. Když nad tím tak přemýšlím, nevím, jestli tahle písnička pojednává o dvou osobách, nebo dvou částech mysli jedný. Podle textu by mi to přišlo, že je to spíš o dvou, ale video zase vypadá, jako kdyby bylo o jedný, takže nevim, no. Podle mě je spíš na každým, jak si sám poselství toho songu přebere ;)
Takže, tady máte oficiální videoklip. Doporučuju vám se na něj podívat (poslední dobou jsem si nějak navykla říkat ,,Podííívej!" místo ,,Čum, vole!" xD) ;)
Cause if I wanted to go
I would have gone by now but
I really need you near me
To keep my mind off the edge
If I wanted to leave
I woulda left by now
But you're the only one that knows me
Better than I know myself

Btw.: Když si po sobě ten článek tak čtu, tak mi přijde, že dost plácám nesmysly a navíc všechno přes sebe xD Ale berte to s rezervou, já za to vážně nemůžu. Za to může... Takeru s růžovým bolerkem! xD A nebo to je ještě následek mojí včerejší svačino-večeře, která se skládala z jahod, rybích prstů, vaflí (s jahodovou marmeládou a šlehačkou xD) a Nutelly xD
Btw podruhé: videa na blogu mívají neblahý zvyk se prohazovat, takže kdyby se tu místo Better than I know myself ukazovalo něco jinýho, tak si to pusťte TADY.

Oujé Rock'n'roll! xD

24. června 2012 v 17:52 | Černá Kočka |  Černá Kočka a její bezvýznamné tlachání...
Zdár, mí milí, hodní, drazí, krásní a božští (xD) přátelé,
dost na vás seru, nezdá se vám? xD Mě teda hodně xD Ale to nevadí, stejně nikoho nezajímám, takže je to vlastně jedno.
Jo. Takže se vraťme k tématu. A to je, že vás budu opět obtěžovat svejma nudnejma kecama o tom, jak jsem se měla. Ale tentokrát to bude krátkej článek, vážně, přísahám! *tiše doufá* xD
A jinak, abych vás potěšila, že jednou za čas budete číst něco trochu rozumnějšího (no, ,,rozumnějšího," to je spekulativní xD), mám v plánu napsat článek do rubriky o hudbě.
A taky plánuju další vícedílnou povídku, akorát mám menší problém s vymýšlením jmen pro postavy, protože zatím zásadně nepíšu vícedílný FF (ikdyž by asi nebylo od věci začít :D).
No, to je jedno. Tu máte článek.

Úchyláctví, to je moje xD

18. června 2012 v 14:51 | Černá Kočka |  Černá Kočka a její bezvýznamné tlachání...
Zdarec, moji krásní, hodní, úžasní, skvělí, milovaní přátelé,
Dlouho jsme se neviděli, což? Nějak jsem se na vás vysrala xD Ale to protentokrát není moje chyba, byla jsem na chatě a na školním čtyřdeňáku, já za to nemůžu, vážně ne. *doufá, že si nikdo nevšimne, že mezitím bylo plno dní, kdy mohla vesele psát články*
Kdy jsem vlastně naposledy psala deníkovej článek? Ou jéah, ani nepamatuju. No, to je jedno. Takže směle do toho. Asi toho bude dost málo. xD *sama tomu nevěří*


Úvod do rubriky "hudba"

11. června 2012 v 17:39 | Černá Kočka |  Hudba
Nazdar, moji milí, hodní, krásní a absolutně nepřekonatelně úžasní návštěvníci blogu,
tak tu máme tu slibovanou rubriku. Jo, slibovala jsem jí v minulým článku a vzhledem k tomu, že se nikdo neozval se svým názorem, tak jsem se rozhodla, že jí prostě založím a seru na vás xD.
Byla jsem tak trochu v pokušení jí pojmenovat ,,Musikááá, co šmakuje admince" /jo, dneska mi úplně nepřekonatelně hrabe xD/, ale nakonec jsem se rozhodla aspoň jednou zachovat jako normální člověk xD
Takže jo. Chtěla jsem vás uvést do rubriky, což obvykle nedělám, ale teď se mi nějak chce, no. Takže buďte tak laskavi a moc to nerozpitvávejte xD
Co tu můžete čekat?
Nikdo neví. Pravděpodobně sem budu cpát hudbu, co mám ráda a budu jí vychvalovat do nebes, přičemž se budu snažit bejt pozornej posluchač a upozornit vás na drobnosti, kterejch stojí za to si všimnout. A nebo je tu druhá varianta a to, že sem třeba občas nacpu nějakou hudbu, která se mi strašně nelíbí a budu strašně kritizovat xD Zkrátka se připravte na všechno... Pro jistotu... :D
Proč si zakládám tuhle rubriku?
Na to je jednoduchá odpověď. Teda vlastně jich je víc :D Prvním důvodem je, že mám hrozně ráda hudbu, doprovází mě po celej život. Střídala jsem různý oblíbený interprety a podobně, ale co se nemění je můj vztah k muzice. Dokážu se u ní skvěle zrelaxovat, zamyslet, vžít se do ní a zapomenout na okolí. Je to prostě úžasná věc. Taky proto hraju na pár hudebních nástrojů (pár... No... Hraju na klavír, dlouhou dobu jsem hrála na flétnu, ale poslední dobou se jí už nevěnuju a učím se na kytaru), protože mi to prostě přináší pohodu. Bylo by těžký tady popisovat, jakej to na mě má hudba vliv, myslím, že to zná každej, kdo se o ní aspoň trochu zajímá.
Druhej důvod je, že prostě ráda kritizuju a chytračím (joho, takový pěkný vlastnosti mám xD), takže proč se nevytahovat a nekritizovat ostatní třeba u hodnocení hudby? :D
A třetí důvod je takovej nejobyčejnější. Prostě abych měla co psát na blog. Znáte mě, často se mi sem nechce psát, nebo když už se mi chce, tak třeba nemám co psát, takže se na to nakonec vykašlu. A odteď tu budu mít tuhle rubriku, která pro mě vlastně bude jednoduchým způsobem, jak napsat článek, i když třeba zrovna nebudu mít žádný zážitky ze života a nebude se mi chtít do povídky.

Tak to je asi tak všechno, co bych k týhle rubrice dodala (Ho! Věřte, nevěřte, krátkej článek! xD), časem tu asi bude něco bude přibejvat.
Černá Kočka
Btw.: Hlasujte v anketě pod článkem, mám takovej menší spor s kámoškou, takže potřebuju, aby ho někdo rozsoudil xD A doporučuju vám hlasovat pro Pierra, pokud nechcete, aby vás stihl hněv yaoistky! (což by bylo hodně špatný... Pro vás xD)

I'm here waiting - 8. kapitola

4. června 2012 v 18:06 | Černá Kočka |  I'm here waiting
Ano, přátelé, je to tady. Jako zázrakem jdu psát další kapitolu povídky. Ne, že bych si nějak moc pospíšila, to ne, asi tak po tom měsíci :D Nakonec se k tomu ale už holt musím dokopat, protože sestra ztrácí trpělovost a začíná mi vyhrožovat cihlama (přičemž nedbá mého zoufalého křiku ,,Á! Pomóc! Co mám dělat? Doprdele! Já to prostě nedokážu napsat!" xD), což začíná být životu nebezpečný :D
Přijde mi, že ta povídka je celá taková padlá na hlavu a pořád tam nějak překrucuju charaktery postav, Thomas mi dost začíná připomínat takový ty typický Yesungy v k-popových fanfictions :D Ale co, ideální seme xD No, to je jedno... :D
Původně jsem plánovala, že to bude 18+ (sama sebe si vážně nedokážu představit, jak píšu takový úchylárny, už při psaní tohohle jsem se po každý větě málem něčím umlátila... xD), ale nakonec jsem se k tomu nějak nedostala, protože už konečně chci mermomocí zveřejnit další díl a prostě seru na to *bitch please* xD Yaoi holt bude v dalším díle... No jo, opět si počkáte xD
Nuže... V téhle kapitole se nám konečně opět objevuje nějaký děj... Ehm... Přesunou se do postele... xD Sice bude celá ta kapitola taková trochu kratší, ale to je jedno.
Mám pocit, že už mi z tý povídky hrabe :D
Jo a ještě tam dám kousek z konce předchozí kapitoly (asi takovej odstaveček), protože by bylo celkem divný, kdyby to začínalo takhle najednou a podivně. No. Ehm. Docela jsem se rozkecala.
Tak. Máte to pod perexem.
Btw.: Luke hraje všemi barvami, jak pravila moje ségra xD (já dodávám, že hraje spíš červenou, ale to je jedno... Za chvíli mu asi vybouchne hlava xD)


Hliník. Se odstěhoval. Do Humpolce.

2. června 2012 v 14:53 | Černá Kočka |  Černá Kočka a její bezvýznamné tlachání...
Adámek! Má nový videjko! Hňá! Žeru ho! A tenhle song taky!
Ehm. Kdybyste se někdy v nejbližší době dozvěděli, že Adam
Lambert zmizel, tak v tom mám pravděpodobně prsty já xD

Zdarec, moji hodní, krásní, milí, a zelení (ehé... Cože? xD) přátelé,
zdrhejte. Opět přichází vaše milované schizofrenní polokočičí stvoření se dalším článkem. No, ne že by sis nějak pospíšila. No jo, máš pravdu. Ale co naděláme. Nic. Tak vidíš. Ale vážně bys měla napsat tu další kapitolu. Neser, vždyť víš, že jsem se snažila, ale ono to nejde! xD Jasněěěěě.
Zase si povídám sama se sebou. Kašlete na to. Když je někdo schizofrenní, tak je holt schizofrenní a nic s tím nenaděláte. xD