Zachraň mě - 3. kapitola

5. prosince 2012 v 16:46 | Černá Kočka |  Zachraň mě
Wohohó!
Nazdar, mí zlatí!
Tak vás tu opět pěkně vítám (ehehm... Lol xD) a nastává věc, o které jste ani netušili, že nastane... KONEČNĚ JSEM NAPSALA DALŠÍ KAPITOLU ZACHRAŇ MĚ! Wohahá! Jsem tak dobrá! xD
Hn. Ehm.
Nicméně... Moc se neradujte, protože tahle kapitola je zoufale krátká... Ehehe... Já za to nemůžu... To Ukej! xD On mě tady celou dobu rozptyluje tou svojí sublimací! *hystericky ukazuje na podivný černý plyn, vznášející se ve vzduchu*
Nó. Takže vám to řeknu takhle. Má to přibližně jednu stránku. Jednu. *pod klavírem* Jak už jsem se zmínila, nemůžu za to xD Já ne.
Jinak, tahle kapitola se mi moc nelíbí, je taková... Divná? Echm, he, já vím, že to říkám o všech... A myslím, že to bude asi tím, že jsou divný všechny xD A taky končí dost neukončeně, na neukončený konce jsem prostě specialista, znáte mě xD A to hlavně když mám v plánu napsat celou další stránku, ale jsem to nucena utnout v polovině, abych vůbec mohla něco dát na blog... :D Jestli chápete, jak to myslím... :DD
Takže takhle. Vím, že už tu plácám blbosti, proto už jenom kecnu věnování a půjdu si nějak zaonačit křídla... To víte, naše třída bude zejtra obcházet nižší gympl, jakožto Mikulášové, čerti a andělé a já jsem anděl (dokonalá ironie xD Zkuste hádat, proč jsem si vybrala právě toho anděla xD) a já nemám nejmenšího tušáka, kde mám sebrat ty křídla, natož, abych měla nějakou svatozář xD
No, tak věnování.
Opět to bude pro Loki a J.A., Miss Madness, sice se trochu opakuju, ale to prostě nejde jim to nevěnovat, když po mě už dokonce chtěly další kapitolu (Ha! Oni se na mě spolčily, já je viděla! xD)... Takže to bude pro ně, protože jsou zlatíčka a líbí se jim tahle povídka (v čemž je vážně nechápu xD) a protože jenom díky nim jsem se konečně dokopala k napsání další kapitoly xD Děkuju vám za všechno a tady máte tu povídku.

3. kapitola
John stojí ve výtahu, který ne příliš rychle vyjíždí po patrech nahoru. Svůj pohled nervózně stočí ke svému společníkovi. Má nepříjemný pocit, že by se neměl zavírat do takhle malé místnosti bez jediné únikové cesty s někým, kdo je nebezpečný a nelze odhadnout, co udělá. Jo, to by vážně neměl. Jenže přece nemohli jít jen tak po schodech, bylo by dost pravděpodobné, že by tam někoho potkali a s trochou smůly by toho kluka onen někdo poznal a zavolal by policii, nebo rovnou do blázince.
John podezřívavě pozoruje toho chlapce. Nevypadá, že by se chystal zaútočit. No, on vlastně ani nevypadá, že pořádně vnímá okolí. Stojí přikrčeně u stěny výtahu a nepřítomný pohled má zabodnutý kamsi do rohu místnůstky. Nehýbe se. Až do té chvíle, než výtah zastaví ve čtvrtém patře a ozve se tiché cinknutí. Prudce sebou trhne, jako kdyby se právě probral z hlubokého transu.
Automatické dveře výtahu se s tichým zavrzáním otevřou a John jimi opatrně vykoukne ven za roh. Pečlivě se rozhlédne, jestli někdo nejde, ale nikoho nevidí. Jen prázdnou chodbu a zavřené dveře několika bytů.
Otočí se a pokyne klukovi, ať ho následuje. Ten poslechne a vydá se za Johnem. Obejdou několik bytů, až nakonec zastaví u toho posledního, na konci chodby. Starší kluk vytáhne z kapsy klíče a nacvičeným pohybem odemkne dveře. Potom je otevře a nechá chlapce vejít do bytu jako prvního. Když vchází dovnitř, ještě se ohlédne za sebe, jestli je někdo nemohl vidět.
Pomalu zaklapne dveře a otočí se na černovláska, který postává o kousek dál v předsíni a propaluje Johna upřeným pohledem. Teď nevypadá ani nebezpečně, ani nervózně. Spíš, jako kdyby jen flegmaticky čekal, co se bude dít.
"Sem si odlož boty." řekne starší kluk a ukáže na místo na zemi vedle malé komody. Pak si sám zuje boty a si sundá kabát, který hned na to pověsí na háček na stěně. Když se znovu podívá na chlapce, uvědomí si, že ten na sobě nemá nic víc, než tričko, ošoupanou mikinu a špinavé prodřené džíny. Jak mohl v takovémhle oblečení vydržet několik dní venku... Když tam téměř mrzne? To mu nebyla zima...? Nebo třeba chodil takhle oblečený naschvál... No... Koneckonců je to blázen, tak je možné všechno. Třeba prostě záměrně chtěl, aby mu byla zima, možná ho to nějakým způsobem uspokojuje... John potřese hlavou. Tuhle záhadu vyřeší jindy.
"Jak se jmenuješ?" zeptá se kluka.
Černovlásek neodpovídá, jenom na něj stále hledí bezvýrazným pohledem.
Starší kluk se tedy rozhodne, že se nejdřív sám představí.
"Já jsem John."
Chlapec pořád mlčí. Jenom lehce nakloní hlavu ke straně a dvakrát zamrká. Johna napadne, jestli si ten kluk uvědomuje, jak je tohle gesto nesmírně roztomilé. Vypadá jako nějaké malé rozkošné zvířátko... Koťátko... Nebo štěňátko... Akorát trošku nebezpečnější, než obyčejná koťata a štěňata, pomyslí si poněkud ironicky starší kluk. Protože kotě, nebo štěně se po vás rozhodně nevrhne s kuchyňským nožem a nepokusí se vás zabít.
Po chvíli ticha se John vrátí ze svých myšlenek zpět do reality. Asi by měl něco říct, nebo udělat, aby tu tak nestáli v předsíni. /Pozn. autorky: bez dvojsmyslu xD/ Trochu rozpačitě si odkašle.
"Hm... No... Pojď za mnou." řekne a zamíří do jídelny. Kluk nic neříká, jen ho tiše následuje.
Když vejdou do vedlejší místnosti, John ukáže směrem ke stolu a židlím a řekne:
"Posaď se."
Chlapec pomalu přijde k židli a sedne si poněkud zvláštním způsobem. Jednu nohu pokrčí a posadí se na ni, zatímco tu druhou nechá volně položenou na zemi. Potom si položí lokty na stůl a podepře si hlavu rukou.
Starší kluk se rozhodne to nijak nekomentovat. Místo toho se zeptá:
"Dáš si něco k jídlu nebo k pití?"
Černovlásek stále nic neříká. To se dalo čekat, pomyslí se John. Vypadá to, že ten kluk asi vůbec nemluví. Je to trochu komplikace... Ale co se dá dělat. Třeba je němý. A nebo jednoduše nechce mluvit. Možné je obojí, koneckonců pochopit pohnutky a motivy chování psychopata není jednoduché.
Ale jak je to doopravdy, to časem zjistí.
Vydá se do malé kuchyňky, která se nachází téměř v jídelně. Rozhodne se uvařit jim čaj. Je to takové milé pití vhodné v podstatě pro jakékoli hosta, navíc je skvělé na zahřátí, po příchodu z venku, když je tam takovéhle chladné počasí.
Napustí vodu do konvice a tu pak dá na sporák a zapálí hořák. Mezitím, než se začne voda vařit, vytáhne ze skříně nějaké pečivo, dojde do jídelny a postaví mísu s pečivem na stůl před chlapce.
Potom se posadí na židli naproti němu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 J.A, Miss Madness J.A, Miss Madness | Web | 5. prosince 2012 v 18:31 | Reagovat

Ou jes! *péruje na posteli* Hurá, další kapitoleška! Moc zajímavě se to vyvíjí! Už se těším na další dílek! X3 A doufám, že tam bude trochu akce :D Díky moc za věnování, jsi zlatíško! :3
P.S.: NosTale je taková anime hra :D celkem mě baví :D ale musíš si ji stáhnout do počítače... Podle mě to stojí za to ;) Když tak já jsem HystericalGirl, protože MissMadness bylo obsazené :DDD
http://www.nostale.cz/

2 Loki Loki | Web | 7. prosince 2012 v 14:32 | Reagovat

Ááááá!Roztomilé vražedné koťátko!Jsem zvědavá,jak se dají s Johnem dohromady!Bez tvých povídek začínám mít absťák! :-) Moc se těším na další díl!  
A (opět) strašně moc děkuji,já si to snad ani nezasloužím :-)

3 manami-chan manami-chan | Web | 9. prosince 2012 v 8:01 | Reagovat

hmmm.. "roztomilé nebezpečné koťátko".....jeee to je ako ja na 2. dojem! ^^ .. tá kapitola je vážne krátka.. ale teším sa na ďalšiu!! ^^ viem dlho som nič nekomentovala , nejak som sa k tomu nevedela dokopať :DD takžee teraz budem lepšia, Heh ^^

4 NikoL NikoL | Web | 10. prosince 2012 v 19:19 | Reagovat

Jo, skoro všechny ze třídy bolí v krku, dneska půlka prý chyběla :D

5 uzasnaholka uzasnaholka | Web | 10. prosince 2012 v 21:28 | Reagovat

Všichni píšou hezký blog apod. tak já budu originální ( :D ) Hezkí blok ! :D

6 Denisa Denisa | Web | 13. prosince 2012 v 18:30 | Reagovat

Ahoj!
Podpoř mě prosím tady → http://brunomars-fansite.blog.cz/1212/2-kolo-sonc
a hlasuj pro Denisa & Iana Somerhalder
Pokud hlásneš, oplatím! Předem děkuji, Denisa

7 J.A, Miss Madness J.A, Miss Madness | Web | 15. prosince 2012 v 19:39 | Reagovat

Oh, arigato za názor! ;3 Doufám, že se brzo také dočkám článku a/nebo pokračováníčka Zachraň mě, na kterém jsem bohužel závislá... XC

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama